neděle 18. ledna 2015

Zdravá rodina - představení bloggu ECODESBIO

Je mnoho způsobů jak pečovat o své zdraví, ale ve většině případů začínáme až v okamžiku, kdy už se s námi něco děje a to je alarmující   :-)   -lekr-

Jedním ze způsobu péče o zdraví je prevence, kterou můžeme rozdělit na několik způsobů…

Netrvám zrovna na tomto pořadí, to si každý jedinec poskládá dle svého uvážení ......  
  1. babka kořenářka a její bylinky
  2. doplňování imunity vitamíny, které si kdekoliv zakoupíme
  3. používání výrobků značky ECODES
  4. ostatní různé metody 


Následující řádky a není jich málo stojí za přečtení a většině z Vás z toho bude bolet hlava, ale stojí zato dozvědět se, co nebo kdo je ten ECODES a co vlastně umí

Zjednodušená verze  ECODES  -  jak se vytváří účinek

ECODES je biocidní prostředek, obsahující kladně nabité molekuly, které dokážou zlikvidovat živé buňky, pouze tím, že jsou záporně nabité. Jedná se o 99.9% likvidaci veškerých bacilů, bakterií, virů apod., které mají v sobě pasivní elektrostatický náboj. K likvidaci dochází na základě elektrostatického výboje, kde dojde k vzájemné zániku molekuly ECODESu a daného viru. Nanesením tohoto přípravku na jakýkoliv povrch dojde, jak říkáme k vytvoření minového pole a naše mina ECODES je vlastně takový hygienický kamikadze, který čeká, co se kolem prožene a .............

Odborná verze ECODES - jak se vytváří účinek

·         Polymerová vazba směsi ECODES se dostává do kontaktu s buněčnou stěnou.  Negativně nabitá stěna buňky je přitom narušena kladně nabitými ionty molekuly ECODES  Molekuly směsi ECODES difundují přes stěnu - fragmenty polymeru se začleňují do lipidové membrány dvojité vrstvy. Celistvost vnější vrstvy je narušena přesunem CA 2+ iontů, funkce prostředku stěny je narušena. Polymer se dostává přímo do stěny. Směs ECODES se velmi silně váže na fosfátové skupiny -  fosfolipidy. Tato vazba vede ke změně náboje membrány na neutrální a cytoplazmatická membrána přestává být funkční. Uvolňují se vazby mezi lipidy. Buněčná stěna se rozpadá a z buňky se do prostředí uvolňuje cytoplazma.

ECODES - polymerová dezinfekce -  jak to funguje

Pro svou vysokou biocidní účinnost a bez problémové užívání bez vedlejších účinků můžeme polymerovou dezinfekci ECODES použít plošně téměř všude. ECODES můžete je používat na veškeré povrchy, předměty, sypké materiály, kapaliny, textilie, ve vzduchu, i za přítomnosti zvířat. Jako součást směsí vydrží pH 4 -10 než dojde k degradaci, teploty od 0°C do 250 °C, nevypařuje se, není hořlavý, neleptá,  nevysušuje, nedráždí - jedná se o polymer. Rezidua jsou v přírodě lehce odbouratelná - především se jedná o močovinu  v mikrogramech z celého objemu 1 litru koncentrátu. Má dlouhodobý účinek zaručený poločasem rozpadu účinné látky a to je nejméně 14 dní na vzduchu. Po svém rozpadu svými rezidui je šetrný k životnímu prostředí. Využívání ECODES zbavuje 99,9% mikroorganizmů jako jsou veškeré bakterie, viry, plísně, kvasinky, řasy, ale i roztoče. Nepoškozuje, žádné materiály, neleptá, nepoškozuje sliznice ani kůži, je bez zápachu. Může být součástí směsí, kde zabraňuje tvorbě mikroorganizmů. Ve směsi se prodlužuje účinnost na týdny, měsíce až léta a to dle zátěže mikroorganizmů a přístupu kyslíku. Vytváří ochranný  polymerový povlak, který je dlouhodobě biocidní a mimo to usnadňuje úklid, znesnadňuje ulpění špíny,  brání proti korozi a oxidaci. Velice dobře brání vzniku a likviduje ložiska mikroorganizmů  na površích, ale i ve směsi tuhé sypké, nebo kapalné, nebo v uzavřených technologických celcích. ECODES jako součást médií  - vody, vodním roztoku, nebo jiného, dokážou odstranit nánosy na vedení a přitom efektivně odstraňuje veškeré mikroorganizmy v rozvodech - potrubí, zásobníky, ohradě, chlazení atd. ECODES se může aplikovat bez ochranných pomůcek. ECODES se dá využívat pro ochranu a dezinfekci veškerých povrchů, stěn, podlah, obkladů, dlažby, předměty, toalety, koupelny, umyvárny, fekální bakterie, kuchyně, písky, sypké materiály, malby, nátěry, dřevo, průmyslové technologie, potravinářské technologie a provozy, potravinářské výrobny, kuchyně, veškeré textilie, oděvy, boty, ovoce, zelenina, zeminy, potraviny, stavebnictví, osobní hygiena, ambulance, zdravotnická zařízení, veterinární služba, veterinární zařízení, veškerý chov zvířat, léčení zvířat, služby - masáže, rehabilitace, sauna, kadeřnictví, manikůra, pedikůra, kosmetické salony, solária, wellness, jakuzzi, solné jeskyně, lázně, odpadové hospodářství, odpad, popelnice, odstranění pachů, veřejné prostory, stání instituce, doprava a všude tam kde to vyžadují hygienické plány, provozní řády HACCAP. ECODES likviduje pachy vzniklé rozkladem odumřelých buňek. Tedy z hnilobných procesů rozkládajících se tkání, kůže kostí, roslin atd.

Vysvětlení některých pojmů

Cytoplazmatická membrána - plazmatická membrána, plazmalema je tenký obal ohraničující buňku. Skládá se z jedné lipidové  a v ní ukotvených bílkovin. Buňky, které nemají na svém povrchu buněčnou stěnu, mívají na vnějším povrchu plazmatické membrány, vrstvu molekul rozličných rozvětvených glykoproteinů, která obsahuje receptory, jimiž buňka přijímá informace. Plazmalema bývá propojena s vnitřními strukturami buňky skrze hustou síť cytoskeletu, který funguje jednak jako její ukotvení a zároveň jako transportní síť, po které jsou na cytoplazmatickou membránu dopravovány membránové váčky. Fúzí s membránovými váčky se membrána rozrůstá. Základní funkcí cytoplazmatické membrány je zajištění selektivního přesunu látek mezi buňkou a jejím okolím a kontakt a zprostředkování informací mezi buňkou a jejím okolím.
Lipidová dvouvrstva - jsou lipidy uspořádané do specifické struktury, vedoucí k zformování buněčné membrány nebo její části, což je proces nesmírně významný pro samotnou existenci života. Jsou základním stavebním prvkem všech buněčných membrán a jsou podstatou jejich unikátních vlastností.
Fosfolipidy -  patří mezi tuky (tedy lipidy) a jsou hlavní částí všech buněčných membrán, spolu s glykolipidy, cholesteroly a bílkovinami.
Ionty -  jsou elektricky nabité částice atomární velikosti jako jsou atomy, molekuly, někdy také skupiny atomů či molekul.

Ionty se dělí na:

Kationty - jsou kladně nabité ionty, obvykle atomy, které odevzdaly elektron(y),  tzn.  kationt má v elektronovém obalu méně elektronů než odpovídající atom. Většinou vznikají z elektropozitivních prvků, například sodíku, vápníku nebo železa.
Anionty - jsou záporně nabité ionty, obvykle atomy, které přijaly elektron(y), tzn.  aniont má v elektronovém obalu více elektronů než odpovídající atom. Většinou vznikají z elektronegativních prvků, například z kyslíku, síry nebo chloru.
Buňka - je základní stavební a funkční jednotka těl organizmů, je obklopena membránou a uvnitř obsahuje koncentrovaný vodný roztok různých látek (cytoplazmu). Obvykle obsahuje genetický materiál a je schopna se dělit.
Molekula - je částice složená z atomů nebo iontů. Je to vícejaderná částice (obsahuje více než jedno jádro atomu), která je buď elektricky neutrální, nebo má kladný nebo záporný náboj. Podle polarity náboje mluvíme o molekulových kationtech nebo molekulových aniontech.
Atom - je základní částice každé hmoty. Je to částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra, obsahujícího protony a neutrony, a obalu obsahujícího elektrony.

Polymer - je látka sestávající z molekul jednoho nebo více druhů atomů nebo skupin spojených navzájem v tak velkém počtu, že řada fyzikálních a chemických vlastností této látky se nezmění přidáním nebo odebráním jedné nebo několika konstitučních jednotek.

ECODES  -  aktivně pomáhá zdraví při likvidaci alergenů

Alergie a mikroorganismy

Alergie jsou nemoci, jejichž výskyt se s růstem a vyspělostí civilizace negativně projevuje na zdraví lidstva. Alergie jsou stále častější a přímo souvisí se znečištěním životného prostředí.  Alergenů je celá řada - prach, kouř, pyly, potraviny, chemické látky a výrobky, chemické prvky, léky, sluneční záření, bodnutí hmyzem, biologické zátěže z chovu zvířat, zátěže mikroorganizmy a jejich biologické frakce atd. Alergie způsobují závažná onemocnění dýchacího ústrojí, zažívání, očí, kůže a zatěžují srdce a další vnitřní orgány. Nebezpečné jsou především rychlé alergické reakce, které mohou člověku v krátké době vzít život.

Snížení alergických zátěží pomocí produktů  ECODES.

ECODES velice účinně likviduje veškeré mikroorganizmy, bakterie, viry, plísně, kvasinky a řasy, a to bez vedlejší negativních účinků na místa, předměty a povrchy, kde se aplikuje. Neleptá, nedráždí pokožku, ani sliznice, může se aplikovat i za přítomnosti zvířat a bez ochranných pomůcek. Produkty ECODES mají vyrovnané pH. Po rozložení účinné látky produktu ECODES takto vytvořené zbytky významně nepoškozují životní prostředí. Produkty ECODES má dlouhodobý účinek až v řádu týdnů.

     Proč aplikovat ECODES jako anti-alergen? 

Náš organizmus je neustále atakován mikroorganizmy a je nucen se proti těm, které nám ubližují a to včetně alergenů účinně bránit.  Obranu našeho organizmu umožňuje náš imunitní systém, který však není zdaleka dokonalý a alergeny velice úspěšně snižují jeho účinnost.  Ve své domácnosti, rovněž ve všech uzavřených prostorách vznikají biologické frakce domácího prachu. Biologická frakce – odborně bioaerosol, jsou částice ve vzduchu, které obsahují živé organismy, nebo byly uvolněny z živých organismů. Tyto frakce obsahují bakterie, viry, plísně, řasy, spory, kvasinky, nebo frakce jejich těl, roztoče a produkty jejich metabolismu, šupinky lidské kůže, vlasy, chlupy domácích zvířat, zbytky výkalů, částečky textilií i potravin. Jejich velikost je od jednoho do sta mikrometrů, což je pouhým okem neviditelné a pohybují se v souvislosti s pohybem vzduchu.  Nás nejvíce trápí jejich počet a pohyb v místnostech a uzavřených objektech během našeho pobytu.  Venkovní vzduch má na jejich vnitřní koncentraci malý podíl. Hlavním zdrojem těchto frakcí jsou prokazatelně samotní uživatelé bytu. Množství mikroorganizmů, tedy bakterií, virů, plísní se mění velice rychle v závislosti na počtu osob v místnosti, na jejich aktivitách, na velikosti, teplotě a vlhkosti prostoru a na způsobu a četnosti větrání a úklidu. Pro představu toho, kdo chce vidět mikroorganizmy je nejlépe hledat kolonie plísní v domácnosti (kolonie plísní na stěnách, potravinách, pokojových rostlinách). Plísně dobře známe a můžeme je lehce najít uvnitř místností, nebo hal. Množství biologických frakcí v ovzduší je závislé na ročním období a počasí a to platí jak pro venkovní tak vnitřní výskyt. Frakce účinně slouží k rozmnožování mikroorganizmů.
   Mikroorganismy jsou jednobuněčné organismy rostlinného či živočišného původu viditelné pouze po zvětšení mikroskopem. Mikroorganizmy jsou všude přítomny. K jejich likvidaci nestačí jen uklízet. Obyčejný úklid jen snižuje zátěž, tedy místa množení, ale nelikviduje podstatou kolonií nebo místa ložisek. Když utřeme vrstvu prachu, zameteme a umyjeme podlahu, uklidíme a umyjeme koupelnu a toaletu, vysajeme a vyčistíme koberec, vypereme záclony a závěsy, pravidelně větráme, účinně snížíme nebezpečí, ale dlouhodobě problém neřešíme. Sami nastavujeme podmínky, kterými ve svém obydlí umožňujeme mikroorganizmům a s nimi spojenými biologickými frakcemi jejich množení - růst. Pro snížení rizik spojených s tvorbou mikroorganismů jako alergenů, ale i jako původců nákaz je nutná dezinfekce. Jen tak dokážeme snížit místa výskytů alergenů na minimum a chránit náš imunitní systém proti zbytečným atakům od nežádoucích mikroorganizmů.  Mikroorganizmy a jejich biologické frakce najdeme ve vodě, v půdě i v ovzduší. Ve venkovním ovzduší i v ovzduší uvnitř objektů se vyskytuje množství mikroorganismů, na jejichž existenci je člověk dlouhodobě adaptován, přesto mikroorganismy obsažené ve vnitřním prostředí mohou vyvolat několik nežádoucích účinků na zdraví od nevolností a potíží smyslového ústrojí až k vážnému ohrožení zdraví. Kromě infekčních onemocnění patří mezi nejznámější rýma, kašel, bolesti hlavy, astma, záněty průdušek, průjmy, plísně a ekzémy kůže.  Je to zapříčiněno tím, že uvnitř objektů lidé vytváří lepší podmínky pro jejich růst a to především svými požadavky na své vlastní pohodlí a pak následně nedostatečné bránění růstu těchto mikroorganizmů, a to především řádným úklidem.
        Z mikroorganismů jsou největšími alergeny bakterie a mikroskopické vláknité houby - plísně. Tyto mikroorganizmy jsou uváděny hned za takovými alergeny, jako jsou roztoči, prach a alergeny z domácích živočichů. Z hygienického hlediska je závažná produkce toxických látek - toxinů. Ty jsou produkovány jak bakteriemi, tak plísněmi. Zdravotní důsledky po inhalaci bakteriálních toxinů jsou známy z kontaminací z fekálních bakterií z odpadů v dřezech, vanách, sprchových koutech, toaletách atd. Dále pak jako "horečka ze zvlhčovačů" a jsou spojovány především s inhalací aerosolu z kontaminovaných zvlhčovačů nebo vodních rezervoárů klimatizací. Rovněž z centrálního rozvodu ohřátého vzduchu používaného k vytápění, nebo vzduchovodů pro rozvod klimatizace. Dále z domácího chovu, jako jsou akvária s chovem rybiček, terária s plazy, klece s ptáky, nebo savci. Dále pak při pěstění domácích květin a rostlin.  Na rozdíl od ostatních škodlivin v interiéru se mohou mikroorganismy v různých místech vnitřního prostředí kumulovat (v potrubí vzduchotechniky, na filtrech čistících zařízení, v nádržkách zvlhčovačů, v matracích, v kobercích, závěsech, záclonách a čalouněném nábytku a při vhodných podmínkách i rozmnožovat. Ve vnitřním prostředí se pak mohou vyskytovat i v koncentracích několika násobně vyšších než je jejich koncentrace ve venkovním ovzduší. Nežádoucí je rovněž spát v místnosti se zvířaty, nebo rostlinami. Nebezpečné množství plísní si v domácnosti vytvoříme už tím, že během tří dnů nevyneseme odpadkový koš, neutřeme prach, nevadí nám jejich ložiska v květináčích atd. Roztoči jsou paraziti živící se kromě jiného šupinkami lidské a zvířecí kůže. Místem jejich množení jsou zejména lůžkoviny a matrace. Přežívají dobře i ve vlněných textiliích a v kobercích. Je prokázáno, že expozice alergenům získaným z těl roztočů, je hlavním senzibilizátorem v prvním roce života a pozdějším významným alergenem pro vyvolání astmatického záchvatu. Dalším biologickým materiálem obsaženým v domácím prachu jsou kočičí a jiné zvířecí chlupy, části jejich výkalů, které dráždí dýchací cesty a mají nepříjemný zápach.
Vše toto dokonale vyřeší produkty ECODES – které pomáhají vašemu zdraví.

Praktické rady

Produkty ECODES používejte jako dezinfekční prostředky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Nemíchejte s dalšími dezinfekčními prostředky. Výrobce neručí za škody způsobené nesprávným použitím.
Koncentráty a koncentrace volte dle návodu a pak dle vaší praxe.   Koncentráty se nesmí přímo vylévat do odpadů a tím odpadních vod, především tam kde je objekt přímo napojen na domácí čistírnu odpadních vod. To platí i pro velké čistírny odpadních vod. Zbytky mycího roztoku s dezinfekcí po úklidu, nebo při přímém využití likvidujte běžným způsobem.

Produkty nemají bělící účinek a tím, neodstraňují zbytky likvidovaných mikroorganizmů.  Využijte při likvidaci hnilobných pachů po rozkládajících se mikroorganizmech.

Pokud jste došli až do těchto míst jsem rád.

Chtěl by Vás tedy informovat, že každé úterý v 14.00 na těchto stránkách naleznete další informace, týkajících se zdraví společně s ECODESem. Budu se snažit, abychom dohromady vytvořili ZDRAVOU RODINU, kde se budeme navzájem doplňovat a předávat si informace spojené s touto tématikou….  
                                                          s laskavým svolením firmy Benax sro.                                                                                                           -lekr-

příští úterý se zaměříme na ..........

Žádné komentáře:

Okomentovat